Angelika Szarmach z bloga Proteinka

Angelika Szarmach

Chyba wszystkie Angeliki tak mają, że się między sobą dobrze i szybko dogadają. I tak właśnie powstał ten wywiad. Dziś dla Ciebie Angelika z bloga Proteinka, a link do niej znajdziesz tu .Zapraszam w jej imieniu.

Skąd jesteś?
Z Gdańska, właściwie z okolic.

Co robisz na co dzień?
Studiuję medycynę, a właśnie zaczynam ostatni miesiąc wakacji.

Kiedy narodził się pomysł żeby założyć blog?
Z zamiarem założenia bloga nosiłam się właściwie od dawna, zawsze jednak odkładałam to w czasie, czekając na jakiś lepszy moment. W samym środku tych wakacji, wstałam pewnego dnia i dotarły do mnie wiadomości o śmierci niewiele starszej ode mnie dziewczyny… niby nie pierwszy raz słyszałam takie wiadomości, ale cały dzień nie mogłam przestać o tym myśleć i zaczęłam zastanawiać się nad swoim życiem – nad tym co robię i nad tym co chciałabym robić. Lista rzeczy, które chciałabym zrobić zdawała się nie mieć końca, a jedną z nich było prowadzenie bloga. Stwierdziłam, że czas przestać czekać – lepszego momentu nigdy nie będzie, a jest to najłatwiejsza rzecz do rozpoczęcia z całej mojej listy – bez wychodzenia z domu! I tak powstała Proteinka.

Poważnie? Założyłaś bloga z pierwszym wpisem w jeden dzień? Długo przechodziłaś od pierwszej myśli do gotowej strony?Tak, sam blog z pierwszym wpisem powstał w ciągu jednego dnia, ale cały blog wciąż dopracowuję i jeszcze jest kilka rzeczy, które chciałabym w nim zmienić/dodać.

Co na przykład?
Trochę zmienić wygląd, wzbogacić o kilka gadżetów i rozbudować o nowe kategorie, bo na chwilę obecną znajdują się tam głównie posty o modzie. Marzą mi się jeszcze podróże i sport/zdrowe odżywianie. Jeśli chodzi o sam wygląd, to powoli się uczę wykorzystywać te wszystkie kody html, więc z czasem na pewno dopracuję.

To od jak dawna prowadzisz swój blog?
Dokładnie od 17 lipca, więc od niedawna.

I masz wielkie plany, pogratulować, bo w sumie jest niewiele osób, które rozpoczyna i od razu wie o czym chce pisać i do czego dążyć. Nie wiem skąd się to bierze, że zakładają blog, który ma być wizytówką i po omacku szukają tego czegoś, co mogłoby zaskoczyć w jakiś, jakikolwiek sposób.
Dzięki, to pewnie dlatego, że wcześniej przeglądałam wiele blogów, przeszłam przez przeróżne kategorie, czerpałam z nich inspiracje i już wiedziałam od samego początku w jakim kierunku chcę go poprowadzić i przede wszystkim by nie pisać o wszystkim i o niczym, bo właśnie takich blogów z kolei nie lubię najbardziej.

To nie lubisz mojego bloga?
Musiałabym go zobaczyć!! Nawet nie miałam okazji, więc byłabym wdzięczna za link, bo nigdzie nie mogłam znaleźć. 

Nie ma sprawy.
Masz bardzo ładny i przejrzysty szablon, a mnie to od razu zachęca do czytania.

O czym jest Twój blog?
Na chwilę obecną tylko o modzie, przedstawiam tam swoje stylizacje i propozycje na jakieś okazje, ale przede mną wakacje, więc możliwe, że będę mogła zacząć rozbudowywać go o kategorię „podróże”.

Wyjeżdżasz gdzieś?
Chciałabym, ale nie mam jeszcze nic zorganizowanego, mam wakacje, ale chłopak musi dostać urlop, więc czekamy na informacje kiedy to dokładnie będzie, znalazłam już bilety do Barcelony i mam cichą nadzieję, że nam przypasują te daty! Nie wiem dlaczego, ale od dawna ciągnie mnie w to miejsce.

Jak tak ciągnie, to trzeba pojechać i sprawdzić, czy warto było tak myśleć o tym stale.
Zdecydowanie chciałabym się o tym przekonać.

Jak powstała nazwa Twojego bloga?
Kilka dni przed założeniem bloga, zakładałam Snapchat i wszystkie możliwe nazwy były zajęte! Tu zasługa mojego chłopaka, który jakimś cudem wracając z zakupów, przechodząc koło baru dla sportowców wymyślił tą całkiem dobrze brzmiącą nazwę, która wzięła się od słowa „proteiny”, więc bloga postanowiłam nazwać tak samo. Proteiny, białka, sport, zdrowy styl życia – można to tak połączyć.

Do jakiej grupy kierujesz swoją twórczość?
Tak naprawdę posty które tworzę są skierowane dla każdego. Do osób które mają podobne zainteresowania, jak i do tych o odmiennych zainteresowaniach, które może w jakiś sposób zainspiruję w tych tematach.

Dlaczego Blogspot?
Była to akurat jedyna (wtedy) znana mi darmowa strona na której mogłabym coś takiego stworzyć.

Czy uważasz, że reklamy na blogu są potrzebne?
Myślę, że jedna czy dwie tematycznie nawiązujące gdzieś z boku nie zaszkodzą – sama często takie polecane strony odwiedzam. Wszystko musi być z umiarem! Nie lubię kiedy reklam jest więcej niż treści, bądź co gorsze wyskakują mi w różnych miejscach i ciężko je zamknąć.

Ile osób miesięcznie Cię odwiedza?
Wiesz co, właśnie dokładnie nie wiem jak to sprawdzić, średnio mój post ma ostatnio po 100 wyświetleń, a mój cały blog na chwilę obecną niecałe 1300.

Wchodzisz w interakcję z komentującymi?
Zawsze chętnie odpowiadam na wszystkie pytania.

Zdarza Ci się usuwać komentarze?
Nie, jeszcze nigdy nie byłam do tego zmuszona.

Znasz siebie, jak byś zareagowała na jakiś może nie do końca obraźliwy, ale taki nieprzyjemny komentarz?
Jestem przygotowana na to, że nie wszystkim będzie się podobać to, co umieszczam u siebie i akceptuję to, oczywiście jeśli nie jest to właśnie obraźliwie ujęte. Obraźliwy komentarz po prostu bym usunęła.

Jak często dodajesz nowe wpisy?
Staram się przynajmniej 3 razy w tygodniu, choć czasem niestety mi się to nie udaje, ale dbam o to by nie było przerw dłuższych niż 5 dni.

Korzystasz z czegoś jeszcze, np. Google+, Twitter, Instagram?
Z Google+ i Instagrama, choć nie powiązałam go z blogiem, tzn. nie piszę tam o nowych postach, ale dodaję zdjęcia mojego codziennego życia.

Jakaś dobra rada dla początkujących blogerów?
Sama dopiero zaczynam, ale radziłabym zadbać przede wszystkim o przejrzystość i dobrą jakość zdjęć, a także o umieszczenie gadżetu obserwatorzy! Uwielbiam możliwość skupienia wszystkich blogów, które lubię w jednym miejscu.

Jakie cechy pomagają w blogowaniu?
Przede wszystkim trzeba być cierpliwym i wytrwałym, zdecydowanie pomaga to przebrnąć przez początek. Czasy kiedy liczba wyświetleń nowego posta wynosi zero albo dwa.

Czego byś unikała rozpoczynając na nowo z obecną wiedzą?
Mam chyba jeszcze za mało doświadczenia żeby doradzić czego unikać.

Kiedyś blogi były anonimowym pamiętnikiem, jak myślisz, dlaczego się to zmieniło?
Myślę, że ludzie stali się bardziej otwarci i tolerancyjni wobec blogerów, co im z kolei pozwoliło się ujawnić i tworzyć już nie tylko pod anonimową nazwą, ale i pod własnym nazwiskiem, kiedyś blogerzy byli wyśmiewani i parodiowani, teraz są coraz bardziej doceniani!

Jeździsz na eventy organizowane przez/dla blogerów?
Nie, jeszcze na żadnym takim nie byłam.

Co sądzisz o vlogach?
Akurat vlogi przeglądam dość rzadko, ale lubię, jest to też bardzo ciekawa forma przekazu informacji.

Kto według Ciebie jest najlepszym blogerem?
Uwielbiam Paulę, z Beauty.Fashion.Shopping. To ona mnie najbardziej inspiruje! Jej posty są perfekcyjne, a ona przy tym pozostaje całkowicie naturalna.

Zdarza Ci się hejtować czyjeś blogi?
Nie. Nigdy. Jeśli blog mi się nie podoba, to po prostu go opuszczam, nie zostawiając żadnego komentarza.

Zdjęcia robisz samodzielnie, czy wykorzystujesz te z sieci?
Zdjęcia z sieci wykorzystałam jedynie do nagłówka i jakieś dwa razy przy propozycjach, poza tym wszystkie robię sama.

Czym się kierujesz w życiu?
Przede wszystkim staram się robić to co lubię i staram się też próbować nowych rzeczy. Z kolei uciekam od czynności, które zupełnie nie sprawiają mi przyjemności (choć oczywiście nie zawsze się uda :))

Zareklamuj się.
Co tu dużo mówić, najlepiej wejść na bloga i samemu zobaczyć.

Powiedz o sobie coś czego nie wie nikt.
Chyba nie ma takiej rzeczy.

Chcesz coś jeszcze dodać?
Nie, chyba wszystko już zostało powiedziane.

2 przemyślenia na temat “Angelika Szarmach z bloga Proteinka”

  1. ~Proteinka pisze:

    dziękuję! :) bardzo miło było z Tobą porozmawiać! :)

    1. angelika pisze:

      Mi również było miło. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>